Vai sūtāmais priekšmets ir obligāti jāiepako kastē?
Ikviens sūtāmais priekšmets, atkarībā no izmēra, ir jāiepako kastē, aploksnē, Jiffy vai speciālā kurjeru iepakojumā. Neiepakoti priekšmeti netiek pieņemti.
Kāda informācija ir jānorāda uz sūtījuma?
Pasūtot sūtījuma piegādes pakalpojumu Sendparcel.com mājas lapā, Jums tiks lūgts norādīt savu un sūtījuma saņēmēja adresi, tālruņa numurus un citu obligāto informāciju, kā arī izdrukāt sūtījuma dokumentus – tos brīvi piestipriniet uz sūtījuma labi redzamā vietā (skat. 1. att.).
Kā jāiepako sūtījums?
Sendparcel.com pieņem tikai atbilstoši iepakotus sūtījumus, kas ir sagatavoti kurjeram paņemšanai. Sūtījuma saturs pret triecieniem ir jāaizsargā ar speciāliem materiāliem (ar putuplasta granulām, burbuļplēvi, gaisa polsteriem, kartona starpliku, kraftpapīru vai putuplasta plāksnēm) un jāieliek stingrā un izturīgā kastē (skat. 1, 2, 3, 4, 5, 7 att.). Ja sūtījums nav iepakots atbilstoši, kurjers var atteikties to pieņemt. Ja sūtījuma saturs nav pietiekami droši aizsargāts, zaudējat jebkādu iespēju iesniegt sūdzību un saņemt kompensāciju par sabojāto sūtījumu.
Atbilstošas un neatbilstošas iepakošanas piemēri
Turpmāk ir sniegti padomi, kā atbilstoši iepakot sūtījumu, un piemēri, kā iepakot nevajadzētu. Atcerieties, ka atbilstoša sūtījuma iepakošana ir nosūtītāja atbildība. Slikti iepakojot, varat zaudēt tiesības saņemt kompensāciju, ja sūtījums piegādes laikā tiks sabojāts.
1. att. Burbuļplēve |
2. att. Gaisa polsteri |
3. att. Kartona starplika |
4. att. Kraftpapīrs |
5. att. Putuplasta plāksnes |
Vienmēr
- Izmantojiet izturīgas kastes ar stingrām malām. Atcerieties, ka sūtījumi pārvadāšanas laikā tiek likti cits uz cita, tāpēc iepakojumam ir jāiztur citu sūtījumu svars.
- Izmantojiet iepakojumu, kas atbilst sūtāmā satura izmēram. Pustukšas kastes var tikt samīcītas, pārpildītas – saplīst.
- Trauslus, plīstošus priekšmetus lieciet kastē pa vidu, lai tie nepieskartos kastes malām. Tukšās vietas gar malām aizpildiet ar burbuļplēvi vai putu granulām (skat. 6, 7, 8 att.).
- Izmantojiet marķējumu „bultiņa uz augšu“ sūtījumiem, ko nedrīkst valstīt.
- Kasti vai citu iepakojumu rūpīgi aizlīmējiet ar līmlenti.
- Visiem saviem sūtījumiem izmantojiet tikai kvalitatīvus iepakošanas materiālus. Novērtējiet kastes izturību un stingrību, izvēlieties kvalitatīvas kastes ar stingru formu, ražotas no gofrēta kartona. Trausliem priekšmetiem izmantojiet pakas ar biezākām sieniņām.
- Taukainas vielas vai vielas ar stipru aromātu lieciet necaurlaidīgā maisiņā un to aizlīmējiet, pēc tam lieciet kastē vai citā iepakojumā (skat. 9. att.). Atcerieties, slikti iepakojot, varat sabojāt blakus esošos priekšmetus vai citus sūtījumus.
- Pulverus un smalkus graudiņus saberiet izturīgā plastmasas maisiņā, rūpīgi to aizlīmējiet, pēc tam iepakojiet koka kastē.
- Izmantojiet materiālus, kas aizsargā pret triecieniem – putuplasta granulas, burbuļplēvi, gaisa polsterus, kartona starpliku, kraftpapīru vai putuplasta plāksnes – tie neļaus sūtījuma saturam iepakojumā kustēties (skat. 1, 2, 3, 4, 5, 7 att.).
- Atbilstoši pārpakojiet dāvanas – skaisti iepakotu dāvanu iepakojums nav piemērots sūtīšanai.
- Satītiem plāniem, kartēm un projektiem izmantojiet trijstūra, nevis cilindra iepakojumu.
- Atbilstoši iepakojiet mazus priekšmetus un brošūras.
- Visus datu diskus, audio un video lentes atsevišķi ietiniet materiālā, kas pasargā pret triecieniem.
- Ielieciet iepakojumā arī papildu sūtījuma dokumenta kopiju ar nosūtītāja un saņēmēja adresi.
- Sūtot priekšmetus ar asām malām, pārliecinieties, ka tie ir rūpīgi iepakoti. Tam ir īpaši labi piemērotas stingras kartona kastes. Aizsargmateriālus rūpīgi nostipriniet, lai transportēšanas laikā tie nejauši nenoslīdētu.
- Izmantojiet kartona vai citus atdalītājus, sūtot plakanus, trauslus priekšmetus, piem., vinila plates (skat. 3. att.).
- Izmantojot kasti otro reizi, noņemiet visas etiķetes un uzlīmes un pārliecinieties, ka kaste ir labā stāvoklī un nav nolietojusies.
- Ja sūtāt svarīgus dokumentus, ielieciet tos necaurlaidīgā maisiņā, lai pasargātu no ūdens un citiem šķidrumiem, pēc tam – aploksnē (skat. 12. att.).
- Preces, kurām nepieciešams temperatūras režīms, jāsagatavo termiski izolētos konteineros vai speciālos transportlīdzekļos.
- Smagas kastes novietojiet uz paletes, stingri aptiniet ar iepakojuma plēvi un nostipriniet ar siksnu. Pārliecinieties par to, ka sūtījums stāv stabili un nav izvirzījies pāri paletes malām (skat. 11. att.).
6 att.
|
7 att.
|
8 att.
|
9 att.
|
10 att. |
11 att. |
12 att. |
|
Nekad
- Sūtījumus aizliegts ietīt melnā elastīgā plēvē. Nosūtot melnā stiepumā, var tikt piemērotas papildu maksas vai pretenzijas netiek pieņemtas sūtījuma izmēru dēļ.
- Netiniet sūtījumu papīrā – tas var saplīst un nokrist no sūtījuma kopā ar Sūtījuma dokumentiem.
- Neizmantojiet par daudz līmlentes, lai aizlīmētu sūtījumu. Atcerieties, ka visi sūtījumi var tikt atvērti muitā, lai pārbaudītu.
- Neizmantojiet uzlīmes „plīstošs” (angl. fragile) un „rīkoties uzmanīgi“ (angl. handle with care) rūpīgas iepakošanas vietā – uzlīmes izmanto tikai informatīviem mērķiem.
- Neizmantojiet auduma iepakojumu.
- Nesūtiet šķidras vielas stikla pudelēs.
- Neizmantojiet polietilēna lentes vai auklas, lai aizlīmētu/sasietu sūtījumu.